Náš významný partner
 • Úvodní foto
 • Úvodní foto1
 • Úvodní foto2
 • Úvodní foto3
20.3.2014 ZŠ Říčany (9.00): Představení: TREST (téma:agresivita)

20.3.2014 ZŠ Říčany (11.00): Představení: TREST (téma:agresivita)

3.4.2014 Uherské Hradiště (9.00): Představení: Pět rad pro Bertu (téma: zdravá výživa, poruchy příjmu potravy)

3.4.2014 Uherské Hradiště (11.00): Představení: Pět rad pro Bertu (téma: zdravá výživa, poruchy příjmu potravy)

10.4.2014 ZŠ Havlíčkova (9.00): Představení: Vadí, nevadí (téma:alkohol)

11.4.2014 :Sympozium Národního divadla moravskoslezského v Ostravě (Cesta ke spolupráci divadel a škol v českém a německém kontextu); Prezentace sdružení Divadelta (13.00 - 15.00 hod.)

14.4.2014 ZŠ Štěkeň (8.30): Představení: Pět rad pro Bertu (téma: zdravá výživa, poruchy příjmu potravy)

14.4.2014 ZŠ Cehnice (11.00): Představení: Pět rad pro Bertu (téma: zdravá výživa, poruchy příjmu potravy)

16.4.2014 ZŠ Hořice (10.00): Představení: Pět rad pro Bertu (téma: zdravá výživa, poruchy příjmu potravy)

12.5.2014 ZŠ Mělník (10.00): Představení: Pět rad pro Bertu (téma: zdravá výživa, poruchy příjmu potravy)

Naše nabídka:


 • Pět rad pro Bertu
 • Nový spolužák
 • Vadí,nevadí
 • Povím vám svůj příběh
 • Poslední mince
 • Trest
 • Program šitý na míru  • Anotace programů divadla FÓRUM:

   Pět rad pro Bertu

   Téma: Zdravý životní styl (poruchy příjmu potravy)
   Doba trvání programu: 90 minut
   Berta je normální patnáctiletá holka. Ráda tančí a právě prožívá své první zamilování do Honzy. Její pohodový život se rázem mění, když jí rodiče nepustí s Honzou na chatu a on se s ní rozchází.
   Berta je zoufalá a nešťastná, nikdo jí nerozumí. Její nejlepší kamarád Ondra místo, aby jí podpořil, tak jen žvaní o letadlech, které miluje. Rodiče jakoby neslyšeli a neviděli a mladší bratr si ještě její neštěstí užívá a dělá si z ní legraci…
   Tak vidí Berta svět kolem sebe…Jediným jejím přítelem se stane jídlo. Je jí dobře, jen když se pořádně přejí. Ztrácí nad svým stravováním kontrolu.
   Berta si dokonce začne namlouvat, že je tlustá a to je důvodem rozchodu s Honzou. Berta je nešťastná…Plně se ponoří do nemoci zvané bulimie.
   Diváci si díky představení uvědomí, jak je důležitý zdravý životní styl. Proč je dobré sportovat a jíst zdravě.
   Dále si uvědomí, že jídlo může být dobrý přítel, ale i nepřítel, a že je potřeba přemýšlet co jíme a jak žijeme.

   Nový Spolužák

   Téma: Šikana
   Doba trvání programu: 90 minut
   Představení je určeno pro žáky I. a II. stupně základních škol.
   Do třídy přichází nová spolužačka Soňa. Nikoho zde nezná, ale ráda by do třídy zapadla. Děti ve třídě najdou v důvěřivé Soně snadnou kořist a začnou ji zkoušet. Musí ji přece prověřit, aby zapadla do kolektivu. Postupně se ale z legrace stane vážná věc. Soňa je postupně zatahováno do zákeřné hry o svou vlastní hrdost a dokonce i holý život…
   Děti si uvědomí, jak je těžké obstát před kolektivem, jaké jsou stupně a druhy šikany, jaké mohou být následky šikany, jak se aktivně bránit a komu se svěřit.

   !!! Toto představení také hrajeme se zaměřením na téma XENOFOBIE. Klademe zde větší důraz na toleranci, porozumění, akceptaci a odbourávání strachu z odlišných kultur!!!

   Vadí, nevadí

   Téma představení: Alkohol I.
   Doba trvání programu: 90 minut
   Představení je určeno pro žáky I. a II. stupně základních škol.
   V pěti scénách se odehraje příběh žáků deváté třídy na závěrečném školním výletě, při kterém hraje výraznou roli alkohol. Ústřední postava Dušan je zamilován do své spolužačky Šárky. Školní výlet vidí jako svou poslední šanci, jak jí své city projevit. Pod nátlakem svých spolužáků kupuje alkohol, který mu má pomoci k získání Šárky. Poslední noc na výletě pod tíhou okamžiku pije tak, až se otráví alkoholem a umírá bez pomoci svých „kamarádů“.
   Děti si uvědomí, jak je těžké, ale zároveň důležité umět říci ne, proč lidé pijí a co jim to přináší, jaká jsou pozitiva a negativa alkoholu, jak jednat s opilými lidmi, jak nést zodpovědnost za své činy.

   Povím vám svůj příběh

   Téma představení: Alkohol II.
   Doba trvání programu: 90 minut
   Představení je určeno pro žáky II. stupně vyšších ročníků základních škol a žáky středních škol.
   Představení přináší příběh tří adolescentů, kteří se potkají ve výchovném ústavu. Každý proto, že nějakým způsobem zneužil alkohol a dostal se do konfliktu se zákonem. Každá postava vypráví svůj příběh a diváci se dozvídají, jak alkohol pozměnil chování a osobní hranice postav. Martina přestala vnímat nebezpečí a na diskotéce byla znásilněna. Miloš byl po požití alkoholu agresivní a popral se s policisty. Kamil řídil opilý a zabil svoji přítelkyni.
   Děti si uvědomí, jak alkohol mění lidské vnímání reality a jak posouvá lidské hranice, jak jednat a komunikovat s opilými lidmi, kam až může vést lehkovážné chování spojené s alkoholem.

   Poslední mince

   Téma: Finanční gramotnost
   Doba trvaní: 90 minut
   Představení je určeno pro žáky II. stupně vyšších ročníků základních škol a žákům středních škol.
   Hlavní postavou je patnáctiletý Dominik, který se vrací po prázdninách do školy, a všichni se mu smějí, že má zastaralý mobil. Dominik je tak zmanipulován módními trendy, že je odhodlán si nový mobil koupit, ať to stojí, co to stojí. Půjčuje si, kde to jen jde a navíc záludně získává peníze od rodiny, které lže. Tím ale Dominik nekončí a ve své lehkovážnosti jde ještě dál a půjčené peníze nevrací… Dojde to tak daleko, že musí požádat o půjčku lichváře... A dluhy se kupí a kupí a nikdo o ničem neví. Jak tohle dopadne?
   Děti si uvědomí manipulativnost reklam, naučí se zdravě hospodařit, psát si příjmy a výdaje, nepůjčovat si, pokud na to nemají, nelhat o své finanční situaci, vždy finanční problémy řešit, neřešit půjčku půjčkou a nepůjčovat si od nebankovního sektoru.

   Trest

   Téma: Agresivita
   Doba trvání: 90 minut
   Program je určen žákům I. stupně základních škol.
   Milan Válek strčil svou spolužačku Anetu ze schodů a ta je teď v bezvědomí. Milan tvrdí, že si za to mohla sama… Jak to bylo? Odhaluje se příběh Milana, to jaký je, jaké má kamarády a jak s nimi komunikuje. Co se stalo mezi ním a Anetou. Ze začátku to byla jen legrace ve třídě, pak se rozrostla na celou školu, a pak dokonce i na internet. Legrace ale skončila velmi brzo zejména pro Anetu. Jaký trest si Milan zaslouží a proč?
   Děti si uvědomí co je agresivita, že každému vadí jiné věci, jak agresivita úzce souvisí se šikanou a kyberšikanou, jak agresivitě předcházet, jak ji asertivně řešit.
   Anotace doplňujících programů:

   Program šitý na míru

   Tato nabídka je určena všem školám, školským zařízením a organizacím, které požadují zpracování a uchopení specifických témat a problematik z oblasti primární a sekundární prevence. Po vzájemné dohodě jsme schopni vytvořit fungující program, který bude odpovídat Vašim požadavkům a představám.
 
Fotogalerie | Kontaktní informace Copyright © 2010 DIVADELTA - Občanské sdružení. Všechna práva vyhrazena.
Design a scripty HS Computers - počítače - prodej a servis